دریچه کامپوزیت یا همان دریچه منهول کامپوزیت که امروزه به دلیل مزایای زیادی که نسبت به درپوش فلزی فضلاب ها دارد و به عنوان جایگزین در پوش های فلزی فاضلاب ها و ... مورد استفاده قرار میگیرد در کشور آمریکا ازاین  دریچه کامپوزیت برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ توسط یکی از شرکت های نفتی به نام Forecourts Petro  ساخته و به عنوان درپوش فاضلاب ها مورد استفاده قرار گرفت.

این دریچه کامپوزیتی فاضلاب که در جهت رفع مشکل وزن زیاد نسبت دریچه های فلزی به کار گرفته میشود به دلیل استفاده ازترکیبات کامپوزیت در تهیه و ساخت آنها ارزش خیلی کمتری نسبت به درپوش های فلزی در برابر خطر سرقت داشتند و همچنین این نوع ازدرپوش های کامپوزیتی ۷۰ درصد نسبت به درپوش های فلزی سبکترند که همین موضوع باعث سهولت کار با این نوع درپوش ها شده و آسیب های فیزیکی کمتری می بیند. ضمناً از دیگر مزایای دریچه منهول کامپوزیت می توان به ارزان قیمت بودن هزینه تولید و حتی نگهداریشان نسبت به درپوش فلزی و یا در پوش بتنی اشاره کرد که به همین دلیل هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان جایگزین این در پوش ها شده است.

 

 

دریچه منهول کامپوزیت که قایبلیت استفاده در هر نوع شریط آب و هوایی را نیز دارند به دلیل ترکیبات کامپوزیتی در برابر خوردگی و پوسیدگی ناشی از نور uv آفتاب ، آب های اسیدی و حتی تحمل بارهای افقی حاصل از رفت و آمد های ترافیکی مقاومت بسیاری دارند که همین موضوع باعث شده تا از تولید صدا در هنگام عبور و مرور وسایل نقلیه جلوگیری شود و عمر مفید این نوع درپوش را به بیش از ۳۰ سال نسبت به دریچه منهول های فلزی یا بتنی که چیزی در حدود بین ۱۰ تا ۲۰ سال می باشد افزایش داده است

 

شرکت شمیم افق هامون در پی وجود مشکلات فراوانی که دراستفاده از دریچه‌ های منهول فلزی یا بتنی نسبت به دریچه های منهول کامپوزیتی وجود دارد با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته جهانی اقدام به تولید دریچه‌های منهول کامپوزیت در کشور و ارائه به سازمان هایی مانند آب و فاضلاب ، مخابرات ، شرکت های گاز ، شهرداری ها ، شهرک های صنعتی و ..... می باشد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شماره تلفن های دفتر شمیم افق هامون در تماس باشید.

footer-logo

شرکت شمیم افق هامون ، برترین تولید کننده دریچه کامپوزیتی و مخازن SMC میباشد.

مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با بخش فروش و پشتیبانی ما ، از طریق صفحه تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنند.