درب کامپوزیت با وزنی سبک و مقاومت بالا در برابروزن و ساییدگی ، همچنین دوام در برابر تغییرات آب و هوا و رطوبت ویا  نمکین بودن سواحل  جهت استفاده سازمان های شهری و خدمات دهی اعم از مخابرات ، فاضلاب،گاز و... قرار میگیرند .

با دریچه های کامپوزیت دیگر نگران دزدیده شدن دریچه ها نیستیم زیرا مواد آنها قابل بازیافت نیست ، لذا اکثر کشورهای پیشرفته استفاده از آنها را در دستور کار خود قرار داده اند و دریچه هایی که از جنس چدن و بتن بودند به دلیل وزن زیاد ، پوسیدگی و سرقت استفاده نمیشوند و منسوخ شده ند .

دریچه منهول کامپوزیت یک صفحه متحرک تشکیل شده  از دربی بر روی دهانه باز منهول،برای ممانعت از سقوط افراد به درون منهول است.

 وزن کمتر دریچه منهول کامپوزیتی ، مقاومت بیشتر  در برابر لغزش و عایق الکتریکی بودن این دریچه ها موجب استفاده ی روزافزون آنها در سطح جهان گردیده است.

درب های منهول کامپوزیت دارای سوراخ هایی برای بلند کردن و جابجایی می باشند که به واسطه  قلاب های دسته دارانجام می شود.

این سوراخ ها را می توان جهت عبور نور و یا آب بندی استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از دریچه منهول کامپوزیت

 

 -1مقاومت در برابر سایش و خوردگی

مواد کامپوزیتی در برابرتغییرات و عوامل جوی دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و  در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند

 

 کامپوزیت ها می توانند ظرفیت تحمل بار خود را در درمحدوده ی دمایی بین 80- و در 100+ درجه سیلسیوس بدون تغییر نگه دارند به همین دلیل دریچه های کامپوزیت هرگز نیاز به رنگ آمیزی ندارند.

 

دریچه منهول کامپوزیتی در بخشهایی که مایعات قابل اشتعال وجود دارد مانند پمپ های بنزین یا محل های ذخیره سوخت کاربرد فراوان دارند زیرا  دربرابر این مواد خورنده مقاوم بوده و خطر جرقه های خطرناک را کاهش می دهند.

 

 -2عایق بندی الکتریکی

 

مواد کامپوزیتی نارسانای الکتریکی هستند و بعنوان عایق در مقابل میدان های مغناطیسی کابل های زیر زمینی عمل می کنند.

گفتنی است این مواد رسانای ضعیف حرارتی هستند که در برابر نشت بخارات داغ از سیستم های لوله کشی داخلی نگهداری می کنند.

 

 -3سبکی و قابلیت حمل

 

دریچه کامپوزیتی 70%  وزن کمترینسبت به دریچه های چدنی دارد و قابلیت حمل و نصب آسانی دارد که باعث صرفه جویی در هزینه های مربوط به نیروی انسانی و ابزارآلات و کاهش صدمات در طول نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری می شود.

 

 -4 پیشگیری از سرقت

 

ارزش فلز به طور فزاینده ای رو به افزایش است و در نتیجه تعداد سارقان دریچه های منهول فلزی نیزروزبه روز افزایش می یابد .

دزدی دریچه های منهول علاوه بر خسارت اقتصادی ناشی از نیاز به جایگزینی محصولات به سرقت رفته، خطر حوادث جدی و آسیب های ناشی از دهانه های باز در جاده هارا نیز درپی دارد.

لذا استفاده از دریچه های منهول کامپوزیت به دلیل عدم بازیافت ارزشمندی و امکان سرقت را از بین می برد.

footer-logo

شرکت شمیم افق هامون ، برترین تولید کننده دریچه کامپوزیتی و مخازن SMC میباشد.

مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با بخش فروش و پشتیبانی ما ، از طریق صفحه تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنند.