مخزن کامپوزیتی 1SMC که به آن مخزن FRP یا مخزن GRP یا مخزن فایبرگلاس گفته می شود ، یکی از محبوب ترین محصولات کامپوزیتی می باشد.

این گونه مخزن های آب در اوایل دهه 70 میلادی به روش پرس گرم فایبرگلاس برای اولین بار تولید شدند.

پرسی بودن این مخازن ، باعث شد تا این مخزن های اب از ویژگی های خاصی برخوردار شوند.

برخی از ویژگی های این مخزن های فایبرگلاس پرسی عبارتند از:

  1. انتقال ناپذیری جریان الکتریسیته

با ترکیب مواد رزین کامپوزیت ، رسانایی مولکول های این محصولات صفر می باشد.به طوریکه انتقال الکترون از سطح بالایی مخزن به سطح درونی مخزن از طریق مولکول های درونی آن ، امکان پذیر نمی باشد.

  1. ثابت ماندن دمای مایع درونی مخزن

ترکیبات ریز رزین کامپوزیتی مخزن SMC ، فاصله بین مولکول های مخزن را بسیار کم کرده است و باعث شده است انتقال دمای خارج مخزن به درون مخزن و بلعکس آن تا حد بسیار زیادی کنترل شود.

  1. دوام و ماندگاری بالای مخزن

با فشرده سازی و پرس کردن جداره های مخزن ، دوام و عمر مخزن افزایش یافته است و همچنین مخزن می تواند فشار های بالا را نیز تحمل کند. به طوریکه می توان مخزن را در مکان مختلف با آب و هوای متفاوت جایگذاری کرد.مکان هایی همچون : زیر خاک ، فضای روباز ، درون ساختمان ها و ... .

  1. توانایی نگهداری آب آشامیدنی برای مدتی طولانی

مخزن کامپوزیتی SMC با انجام تست های غذایی و دارویی از سوی وزارت بهداشت ، موفق به کسب گواهینامه غذایی و دارویی شده است.به موجب این گواهینامه ، میتوان مایع های مختلف همچون آب آشامیدنی را برای مدت زمان طولانی در این مخزن ها نگهداری کرد.

  1. انعطاف در حمل و نصب مخزن و ماژولار بودن آن

ماژولار یا مادولار ( مدولار ) بودن مخزن بدین معنا می باشد که می توان مخزن را به صورت قطعات کوچک تر تولید کرد و در مکان نهایی قطعات را به یک دیگر متصل نمود.این قابلیت این امکان را می دهد تا بتوان مخزن را از مکان های صعب العبور ، منتقل کرد.همچنین برای انتقال این مخازن فشار کمتری به افرادی که درحال منتقل کردن مخزن هستند وارد می شود.

  1. ضد اشعه فرابنفش

با به کار گیری رنگ های مخصوص در رنگ آمیزی جداره بیرونی مخزن SMC ، اشعه های مضر نور خورشید همانند اشعه فرابنفش آن ، به درون مخزن منتقل نمی شوند.

 

ویژگی های مخزن SMC سبب شد تا جایگاه کاربردی این مخزن ها نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.

به شکلی که امروزه اغلب کسب و کار ها اعم از خانگی و صنعتی از مخزن های SMC به عنوان ابزار ذخیره کننده استفاده می کنند.

کسب و کار مختلف بنا به شرایط حساس مکانی خود ، از این مخزن ها استفاده می کنند همانند :

  1. مکان های حساس به الکتریسیته
  2. مکان های پرفشار
  3. مکان های صعب العبور
  4. ...

شرکت افق شمیم هامون ، دارای استاندارد های داخلی و خارجی ، مخزن های SMC استاندارد تولید میکند که می توانید پروژه های انجام شده را در لینک پروژه های انجام شده مشاهده کنید.

همچنین برای اطلاع از قیمت مخزن SMC و شرایط و ذوابط ذکر نشده با شماره تلفن های ما و یا در شبکه های اجتماعی تماس حاص فرمایید.

1.SMC Tank

footer-logo

شرکت شمیم افق هامون ، برترین تولید کننده دریچه کامپوزیتی و مخازن SMC میباشد.

مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با بخش فروش و پشتیبانی ما ، از طریق صفحه تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنند.