همیشه اهمیت رعایت نکات بهداشتی در محیط بیمارستان ها جهت بهبودی و سلامتی هرچه زودتر بیمار ها حائز اهمییت بوده و چون بیمارستان ها از جمله نهادهای بسیار ضروری هستند که برای تداوم حیات و حفظ جان انسانها و همچنین بازگشت به سلامتی و تندرستی در زندگی انسانها بوجود آمده است  از جمله مهم ترین نکات قابل توجه در هر بیمارستانی که در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی بوجود می آید شیوع عفونت و بیماری های عفونی از جمله بیماری جدید منحوس کرونا یا همان covid 19  می باشد که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی باعث فراگیر شدن هرچه بیشتر این بیماری و متاسفانه از بین رفتن جان بیشتر افراد می شود.

بر اساس تحقیقات بعمل آمده در آمریکا ،‌ حدود 5% از بیمارانی که بستری شده اند در بیمارستانها به عفونت بیمارستانی مبتلا شده که همین موضوع باعث شده که بطور متوسط مدت زمان بستری آنها را  7-5  روز افزایش می دهد که در نتیجه حدود  750دلار هزینه درمان افزایش می یابد . این در حالی است که جهت کنترل عفونتهای بیمارستانی فقط به  5% این هزینه نیاز است و از این جا به صرفه بودن اقدامات کنترل عفونت در بیمارستان ها مشخص می شود.

 

با شیوع بیشتر ویروس کرنا در جوامع جهانی و پر شدن بیمارستان ها از افراد مبتلا به کرنا بهداشت محیط بیمارستان ها از اهمییت ویژه ای بر خوردار می باشد.

به طور کلی بهداشت محیط بیمارستان ها شامل کلیه اقداماتی می شود که از انتقال و شیوع عوامل بیماریزای محیط خارج به داخل بیمارستان و بالعکس جلوگیری می کند که در این راستا عوامل محیطی همچون آب ، فاضلاب ، ‌زباله ،‌هوا، غذا و ... باید به نحوی کنترل شوند تا علاوه بر ایجاد محیطی سالم و بهداشتی ،‌ به بهبود بیماران نیز کمک نماید.

از این رو بهداشت در محیط بیمارستانها رابطه مستقیمی با میزان شیوع عفونتهای بیمارستانی داشته که رعایت این امر به عهده بخش خدمات و نیز پرسنل شاغل در بیمارستان هامی باشد.

با توجه به واگذاری خدمات به بخش خصوصی و پایین بودن سطح آگاهی افراد به کار گمارده شده نسبت به خطرات کاری موجود در راستای کاهش عفونتهای بیمارستانی آموزش از جایگاه ویژه ای برخوردار می گردد.

یکی از مهمترین بخش های رعایت بهداشت در بیمارستان ها ، بخش آب و فاضلاب بیمارستان می باشد که از اهمیت بسیار بالایی جهت حفظ سلامتی تمامی افراد حاضر در بیمارستان از جمله بیماران و حتی خود پرسنل برخوردار است که در همین راستا با پیشرفت و گسترش تکنولوژی روش های مختلفی جهت حفظ و نگهداری آب سالم و بهداشتی در بیمارستان های پیشرفته دنیا مورد استفاده می شود

یکی از بهترین روش ها در جهت رعایت بهداشت آب سالم در بیمارستان ها استفاده از مخازن کامپوزیتی smc  و یا همان مخزن مدولار می باشد که این مخزن کامپوزیت دارای مزایایی بسیاری نسبت به سایر مخازن ذخیره آب در جهت هرچه بهداشتی تر بودن و نگهداری آب در بیمارستان ها می باشد

مخزن مدولار smc را در هر اندازه ای می توان تولید کرد و سپس با تقسیم کردن آن ها به قطعات کوچک تر ، آن ها را از مسیر های مختلف عبور داد و سپس در محل نهایی ، نصب کرد.

مخزن های کامپوزیت مدولار SMC با توجه به ویژگی هایی که دارد توانسته است رشد و نموی خوبی را در بازار داشته باشد که از جمله مزایا و ویژگی های این مخزن می توان به مقاومت الکتریکی ، ثابت نگه داشتن دمای مایعات درون مخزن ، عمر طولانی تر این مخزن نسبت به سایر مخزن ها ، ضد اشعه فرابنفش بودن و همچنین نگهداری آب آشامیدنی برای طولانی مدت می باشد که با دریافت گواهینامه و مجوز از سوی وزارت بهداشت و مواد غذایی جهت نگهداری آب آشامیدنی در مدت طولانی باعث بیشتر استفاده شدن این محصول در بسیاری از بیمارستان ها شده است.

 

شرکت افق شمیم هامون که دارای استاندارد های داخلی و خارجی می باشد با تولید مخزن های smc مدولار آماده ارایه خدمات ساخت و نصب این مخازن با رعایت استاندارد های جهانی در بیمارستان ها می باشد.

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت مخزن SMC و شرایط و ذوابط ذکر نشده با شماره تلفن های ما و یا در شبکه های اجتماعی تماس حاص فرمایید.

footer-logo

شرکت شمیم افق هامون ، برترین تولید کننده دریچه کامپوزیتی و مخازن SMC میباشد.

مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با بخش فروش و پشتیبانی ما ، از طریق صفحه تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنند.