کاربرد مخازن مکعبی مدولار

مخازن مکعبی پنلی زمانی اهمیت پیدا میکنند که فضا بسیار کوچک و پر پیچ و خم است 
و مخازن پیش ساخته را نمیتوان وارد این فضا کرد و باید مخزن در محل و با مونتاژ پنلهای SMC به هم ساخته شود
 البته برخی مواقع فضا خیلی محدودتر است که در آن زمان فقط پنلهای ترکیبی کامپوزیتی باید بکار گرفته شوندو مخازن پیش ساخته را نمیتوان وارد این فضا کرد و باید مخزن در محل و با مونتاژ پنلهای SMC به هم ساخته شود

البته برخی مواقع فضا خیلی محدودتر است که در آن زمان فقط پنلهای ترکیبی کامپوزیتی باید بکار گرفته شو

نوع دیگری از مخازن فایبرگلاس نیز از ورق فلزی و لایه گذاری فایبرگلاس از داخل و رنگ مقاوم از خارج نیز توسط کارخانجات این گروه قابل تولید است که از مزایای ویژه از قبیل ضد ضربه بودن و اقتصادی بودن و انعطاف ابعادی بسیار زیاد برایزطراحی و ساخت و نصب در هر مکانی نیز برخوردار هستند.

مخازن کامپوزیتی چند لایه FRP،GRP

مخزن کامپوزیت که دارای دانش فنی طراحی و ساخت مخازن چند لایه FRP/Rubber یاFRP/Fluoropolymer هست که با درجه حرارت کارکردی و مقاومت شیمیایی فوق العاده بالا برای کاربردهای ویژه را داراست.

با توجه به نیاز صنایع به مخازن با اشکال و ابعاد مختلف، مخازن کامپوزیت تولیدی شرکت با اشکال و حجم های مختلف جوابگوی درصد بالایی از نیاز های صنایع کشور می باشد. طراحی این مخازن بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا و با تکیه بر دانش فنی و نیاز مشتری صورت می گیرد. تمامی مخازن کامپوزیت قبل از ساخت توسط نرم افزار ANSYS و ABAQUS مورد ارزیابی و شبیه سازی در شرایط کاری قرار می گیرند. ساخت مخزن کامپوزیت ، با استفاده از روش رشته پیچی یا لایه گذاری دستی با بهترین مواد صورت می گیرد. واحد کنترل کیفی این شرکت موظف به بررسی دقیق مواد اولیه، نظارت بر اجرای صحیح مراحل تولید مطابق ITP و در نهایت ارزیابی کیفی مخزن کامپوزیت می باشد. مخازن کامپوزیتی با توجه به نوع کاربری میتوانند نوع رزین و الیاف متفاوتی داشته باشند. مخازن کامپوزیتی از جمله بهترین گزینه های استفاده در صنایع گوناگون میباشند.

 

ساخت مخزن کامپوزیت

 

رزین مورد کاربرد در ساخت این مخزن کامپوزیت بر اساس نوع سیال و درجه حرارت کاری از بین رزین های پلی استر، اپوکسی و وینل استر انتخاب می گردد. این مخازن تا حجم 150 متر مکعب و به صورت یکپارچه قابل ساخت می باشند. مخازن GRP یا مخازن فایبرگلاس میتوانند دارای اتصالات GRP باشند. یک مخزن کامپوزیت GRP دارای بخش های متعدد می باشد. رزین و الیاف مورد استفاده در مخزن GRP با توجه به شرایط کارکردی میتواند انتخاب گردد. مخزن کامپوزیت یا مخزن GRP در حجم های مختلف قابلیت طراحی و تولید دارند. شرکت آی آر مخزن تنها شرکتی در کشور است که توانمندی طراحی و ساخت مخازن GRP یا مخزن کامپوزیت تا قطر 25 متر را دارا میباشد.

کاربرد مخزن کامپوزیتی

کاربرد مخزن کامپوزیت در موارد بسیاری کاربرد دارد از جمله موارد زیر: برای سیالات اسیدی برای آب دریا برای سیالات قلیا برای حلال های قطبی برای استفاده در صنایع غذایی مزایای مخزن کامپوزیتی مخازن کامپوزیت مزایای بسیار زیادی نسبت به مخازن قدیمی تر دارند بازده بالای کاری، سهولت تعمیرات، وزن سبک، استحکام ویژه بالا از جمله مزایای این مخازن هستند. ویژگی های مخزن FRP مخازن کامپوزیت از ویژگی هایی که دارد عبارت است از: مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مقام در برابر تاول زدگی، ترموست، مقاوم در برابر حرارت، مقاومت محیطی مخزن کامپوزیتی بر اساس حوزه کاربرد مثلا مخزن آب یا سایر سیالات، محیط قرار گیری، درجه حرارت کارکردی طراحی و تولید می گردند. دسته بندی های گسترده ای برای مخازن کامپوزیتی (مخزن FRP یا مخزن GRP) در نظر گرفته می شود.

دسته بندی مخزن کامپوزیت

  1. مخزن کامپوزیت تهیه شده با استفاده از رزین پلی استر (مخزن GRP) مخزن کامپوزیت به صورت معمول جهت نگهداری و انباشت آب و سیالات مشابه و در درجه حرارت های زیر 60 درجه سانتیگراد به کار برده می شوند. مخازن GRP یکی از بهترین گزینه ها جهت نگهداری آب شرب می باشند. این مخازن به صورت استوانه ای یا مکعبی ساخته شده و می توانند تا احجام بسیار بالا جهت نگهداری آب استفاده گردند. فرایند تولید این مخزن آب به صورت رشته پیچی و دستی می باشد.
  2. . مخزن کامپوزیت تولید شده با استفاده از رزین وینیل استر (مخزن GRVE یا GRV) مخازن GRVE یکی از بهترین گزینه ها جهت نگهداری سیالات خورنده مانند اسید یا قلیا و در درجه حرارت های بالا قابلیت کاربرد دارند. این مخزن کامپوزیت با استفاده از ترکیبی از فرایند لایه گذاری دستی و یا رشته پیچی قابلیت ساخت را دارند. مخازن GRVE میتوانند در احجام گوناگون ساخته شوند. مخازن کامپوزیتی با اشکال گوناگون مانند مکعب و یا استوانه ای قابلیت ساخت را دارا میباشند.

مخازنی از جنس کامپوزیت را می توان بر اساس تکنولوژی ساخت، مواد تشکیل دهنده و کاربرد آنها به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد. اما در یک دسته بندی شناخته شده انواع این مخزن ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد. مخزن SMC ، مخزن GRP ، مخزن FRP.

مخزن های SMC ماژولار از پنل های پیش ساخته با ابعاد یک متر در یک متر تشکیل می شود. مزیت اصلی مخازن اس ام سی اجرای سریع و ابعاد بسیار بزرگ می باشد. از این مخزن ها بیشتر برای ذخیره سازی آب در احجام بالا استفاده میشود.

مخزن کامپوزیتی FRP که عمدتا برای ذخیره سازی سیالات خورنده شیمیایی در صنایع مورد استفاده قرار میگرد. تفاوت اصلی این نوع مخزن با سایر مخزن های مشابه استفاده از رزین های خاص با مقاومت شیمیایی بسیار بالا است. در نهایت مخزن GRP که اغلب موارد برای ذخیره سازی آب و سیالات کم خطر از آن استفاده میشود.

footer-logo

شرکت شمیم افق هامون ، برترین تولید کننده دریچه کامپوزیتی و مخازن SMC میباشد.

مشتریان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برقراری ارتباط با بخش فروش و پشتیبانی ما ، از طریق صفحه تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنند.